Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

[część druga transmisji] ŚWIĘTO WINA W MIEŚCIE SKARBÓW - Środa Śląska 10-09-2017

 
TRANSMISJĘ PRZYGOTOWALI: Kamil Kalita, Grzegorz Zaczyk, Wiktor Kalita, Dariusz Dziadosz, Tadeusz Ostropolski, Bogdan Sziwa, Anna Kalita. Rozpoczął się ostatni dzień Święta Wina w Mieście skarbów - najbardziej widowiskowy i pełen atrakcji. Święto Wina, które odbywa się w naszym mieście już po raz 13, to niezwykle barwne wydarzenie. Tego dnia średzki rynek zmienia się w średniowieczną osadę. Królują stragany z dawnym rzemiosłem, winami, przeróżnymi specjałami, rękodziełem..., a mieszkańcy i goście, ubrani w historyczne stroje licznie uczestniczą w korowodzie, tańcząc poloneza. Towarzyszą mu liczne atrakcje, pokazy, walki rycerskie. W tym roku zaplanowano m.in. widowiskowy wjazd Henryka Pobożnego z pocztem zbrojnym, ceremoniał pasowania na rycerza, stanowisko kata, wybijanie okolicznościowych monet, spotkanie z księżniczką Gryzeldą i konkurs dla siłaczy oraz Festiwal Rzemiosł Dawnych. Impreza ta to także spektakle, wystawy, występy sceniczne, pokazy i cieszące się dużym zainteresowaniem konkursy - na kostium historyczny, deptania winogron oraz wybory Miss Winnego Grona.

 


roland-gazeta.pl
 
Data pliku video: 2017-09-10, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki – powiat w środkowej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Środzie Śląskiej. W skład powiatu wchodzą gminy: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Udanin, zajmując powierzchnię 703,68 km².

  Położenie powiatu na terenie Doliny Odry, Wysoczyzny Średzkiej i Równiny Kostomłotów wpływa na jego krajobrazową różnorodność. Atrakcję przyrodniczą stanowi głównie rezerwat przyrody "Zabór".

  Wśród zabytków powiatu wyróżnia się: pałace (np.gotycko-renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach), kościoły (Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ciechowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Środzie Śląskiej, Kościół pw. Św. Jerzego w Bukówku), parki, a także Gotycki Ratusz w Środzie Śląskiej, resztki fortyfikacji miejskich (mury obronne) otaczające Środę Śląską wzniesione w XIV w oraz odkryty w 1985 roku Skarb Średzki.
   
  Największe spółki funkcjonujące na terenie powiatu to: Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o. o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o. oraz Gotec Polska Spółka z o.o. W ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa także Podstrefa Ekonomiczna „Środa Śląska - Komorniki”.

  Obrzeżami Środy Śląskiej przebiega droga krajowa nr 94.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola