Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki gminy Środa Śląska 2018 w Kulinie

 
Więcej: radiownet.pl/publikacje/owoce-ziemi-i-rolniczy-trud-zlozyli-na-oltazu Mszą świętą dziękczynną rozpoczęli średzcy rolnicy dożynki zorganizowane w tym roku przez społeczność Kulina. Starostowie Dożynek - Janina Kuriata i Piotr Dziadyk złożyli na ołtarzu bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż, a gospodynie ofiarowały dorodne bukiety kwiatów. W słowie skierowanym do zgromadzonych na uroczystej eucharystii, ks. prof. dr hab. Jerzy Machnacz skupił się na rozważaniu fragmentu Księgi Rodzaju dotyczącym stworzenia w którym uczestniczy każdy z nas. Pytał po co żyjemy, po co jest to życie i zakończył modlitwą dziękczynną za powierzenie człowiekowi daru swego dzieła i za zaufanie. Po poświęceniu wieńców korowód dożynkowy przeszedł na boisko gdzie kontynuowano dożynkowe obrzędy i zabawę przy dźwiękach kapel: "Kulinianie" z Kulina, "Dolnoślązacy" z Ciechowa i "Polanie" z Proszkowa oraz zespołów disco-polo, a zakończono dyskoteką pod gwiazdami. Dożynkowym zabawom towarzyszyły stoiska lokalnych kół gospodyń i sołectw. Realizacja: Poniatowski Jan

 


poniatowski.pl.tl - autorski serwis informacyjny
 
Data pliku video: 2018-08-22, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki – powiat w środkowej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Środzie Śląskiej. W skład powiatu wchodzą gminy: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Udanin, zajmując powierzchnię 703,68 km².

  Położenie powiatu na terenie Doliny Odry, Wysoczyzny Średzkiej i Równiny Kostomłotów wpływa na jego krajobrazową różnorodność. Atrakcję przyrodniczą stanowi głównie rezerwat przyrody "Zabór".

  Wśród zabytków powiatu wyróżnia się: pałace (np.gotycko-renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach), kościoły (Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ciechowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Środzie Śląskiej, Kościół pw. Św. Jerzego w Bukówku), parki, a także Gotycki Ratusz w Środzie Śląskiej, resztki fortyfikacji miejskich (mury obronne) otaczające Środę Śląską wzniesione w XIV w oraz odkryty w 1985 roku Skarb Średzki.
   
  Największe spółki funkcjonujące na terenie powiatu to: Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o. o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o. oraz Gotec Polska Spółka z o.o. W ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa także Podstrefa Ekonomiczna „Środa Śląska - Komorniki”.

  Obrzeżami Środy Śląskiej przebiega droga krajowa nr 94.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola