Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Elektrycznym autobusem po Środzie Śląskiej

 
Uruchomienie pierwszego etapu gminnej komunikacji zbiorowej w Gminie Środa Śląska stało się faktem. O tym historycznym wydarzeniu rozmówiliśmy burmistrzem Adamem Rucińskim oraz Jaromir Stawirej z ŚKP. Więćej autobusowych wiadomości na stronach infobus.pl Od 31 stycznia br. prowadzone są regularne, liniowe przewozy na terenie miasta i północnej części gminy Środa Śląska. Zanim rozpoczęły się regularne kursy, pojazdy przeszły jazdy testowe, a kierowcy szkolili się z obsługi busów i autobusów. 30 stycznia przy dworcu autobusowym w Środzie Śląskiej oficjalnie zaprezentowano tabor Średzkiej Komunikacji Publicznej oraz symbolicznym przecięciem wstęgi rozpoczęto funkcjonowanie komunikacji. -„Mam głębokie przekonanie, że Gmina Środa Śląska uczestniczy w pozytywnej rewolucji, rewolucji transportowej. To innowacja w zakresie mobilności naszych mieszkańców, innowacja w zakresie elektromobilności – mówił podczas uroczystego otwarcia burmistrz Adam Ruciński. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością m.in. poseł na Sejm RP Kornel Morawiecki, prof. Piotr Wrzecioniarz z Politechniki Wrocławskiej, prezes spółki Koleje Dolnośląskie Piotr Rachwalski oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. - „Na całym świecie wprowadza się pojazdy elektryczne. W Środzie Śląskiej jest obecnie 70% pojazdów elektrycznych. Takiego wyniku nie ma żadne miejsce w Polsce. Dostaliście wspaniały prezent – podkreślał prof. Piotr Wrzecioniarz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

 


InfoBus TV
 
Data pliku video: 2018-02-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki – powiat w środkowej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Środzie Śląskiej. W skład powiatu wchodzą gminy: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Udanin, zajmując powierzchnię 703,68 km².

  Położenie powiatu na terenie Doliny Odry, Wysoczyzny Średzkiej i Równiny Kostomłotów wpływa na jego krajobrazową różnorodność. Atrakcję przyrodniczą stanowi głównie rezerwat przyrody "Zabór".

  Wśród zabytków powiatu wyróżnia się: pałace (np.gotycko-renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach), kościoły (Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ciechowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Środzie Śląskiej, Kościół pw. Św. Jerzego w Bukówku), parki, a także Gotycki Ratusz w Środzie Śląskiej, resztki fortyfikacji miejskich (mury obronne) otaczające Środę Śląską wzniesione w XIV w oraz odkryty w 1985 roku Skarb Średzki.
   
  Największe spółki funkcjonujące na terenie powiatu to: Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o. o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o. oraz Gotec Polska Spółka z o.o. W ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa także Podstrefa Ekonomiczna „Środa Śląska - Komorniki”.

  Obrzeżami Środy Śląskiej przebiega droga krajowa nr 94.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola