Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nowe zasady przyznawania 500+. Oto wszystko to, co musisz wiedzieć!

Data publikacji: 2019-06-17, Data modyfikacji: 2019-06-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Oto informacje i materiały Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące zmian w Programie Rodzina 500 plus. Od 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. W nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin. Ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce. Wnioski online o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 lipca, a drogą tradycyjną – od 1 sierpnia. Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Uwaga, jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. Co jeszcze się zmieni? Wprowadzony zostanie szczególny 3-miesięczny terminu – liczony od dnia urodzenia dziecka – na złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze na nowonarodzone dziecko. Złożenie wniosku w tym czasie będzie gwarantowało przyznanie świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. Dzisiaj rodzice mają na to 1 miesiąc. Od 1 lipca wejdzie w życie również rozwiązanie pozwalające na przyznanie – z zachowaniem ciągłości – świadczenia wychowawczego drugiemu z rodziców dziecka w przypadku śmierci rodzica, któremu świadczenie zostało przyznane (lub który zmarł przed rozpatrzeniem złożonego wniosku). Dzisiaj w takiej sytuacji z dniem śmierci jednego z rodziców prawo do przyznanego świadczenia wygasa, gdyż jest to świadczenie osobiste, niezbywalne i niepodlegające dziedziczeniu.

Pełna treść wiadomości na: srodaslaska.naszemiasto.pl/artykul/nowe-zasady-przyznawania-500-oto-wszystko-to-co-musisz,5171611,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat średzki – powiat w środkowej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Środzie Śląskiej. W skład powiatu wchodzą gminy: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Udanin, zajmując powierzchnię 703,68 km².

    Położenie powiatu na terenie Doliny Odry, Wysoczyzny Średzkiej i Równiny Kostomłotów wpływa na jego krajobrazową różnorodność. Atrakcję przyrodniczą stanowi głównie rezerwat przyrody "Zabór".

    Wśród zabytków powiatu wyróżnia się: pałace (np.gotycko-renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach), kościoły (Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ciechowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Środzie Śląskiej, Kościół pw. Św. Jerzego w Bukówku), parki, a także Gotycki Ratusz w Środzie Śląskiej, resztki fortyfikacji miejskich (mury obronne) otaczające Środę Śląską wzniesione w XIV w oraz odkryty w 1985 roku Skarb Średzki.
     
    Największe spółki funkcjonujące na terenie powiatu to: Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o. o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o. oraz Gotec Polska Spółka z o.o. W ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa także Podstrefa Ekonomiczna „Środa Śląska - Komorniki”.

    Obrzeżami Środy Śląskiej przebiega droga krajowa nr 94.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola