Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Straż pożarna Środa Śląska 3 maja 2015

 
Spokojnie... Nic się nie pali! To był przejazd straży pożarnej przez Środę Śląską, tuż po uroczystych obchodach 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Powiatowego Dnia Strażaka. 25 osób Dwutygodnik Gazeta Średzka Lubię to! · Komentarz · Udostępnij Dwutygodnik Gazeta Średzka Wczoraj o 11:49 · Od 4 maja 2015 r. uruchomiona zostanie nowa linia komunikacji autobusowej na terenie gminy Środa Śląska, która ma umożliwić dojazd z miasta do stacji kolejowej w Środzie Śląskiej oraz do strefy ekonomicznej w Komornikach. Zdjęcie użytkownika Dwutygodnik Gazeta Średzka. 161 osób Dwutygodnik Gazeta Średzka Lubię to! · Komentarz · Udostępnij Joanna Szremska i Mateusz Stańczyk Jagiełło lubią to. Dwutygodnik Gazeta Średzka Napisz komentarz… Naciśnij Enter, aby opublikować. Dwutygodnik Gazeta Średzka dodał(a) 6 nowych zdjęć. 29 kwietnia o 10:59 · PODIUM DAMIANA NA ROZPOCZĘCIE SEZONU Od zdobycia podium, rozpoczął wyścigowy sezon 2015 Damian Mazurek. Reprezentant Automobilklubu Leszczyńskiego w miniony weekend brał udział w zmaganiach pierwszych dwóch rund inauguracyjnych serii ROK CUP POLAND. Osiągniętymi wynikami, młody kierowca potwierdził, że zimowe treningi na siłowni, oraz wiosenne na torze, nie poszły na marne, a sam znajduje się w świetnej formie. Młody zawodnik z Wilkszyna na tor przy toruńskiej Awix Arenie prz... Zobacz więcej Zdjęcie użytkownika Dwutygodnik Gazeta Średzka. Zdjęcie użytkownika Dwutygodnik Gazeta Średzka. Zdjęcie użytkownika Dwutygodnik Gazeta Średzka. Zdjęcie użytkownika Dwutygodnik Gazeta Średzka. 123 osób

 


Gazeta Średzka
 
Data pliku video: 2015-05-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki – powiat w środkowej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Środzie Śląskiej. W skład powiatu wchodzą gminy: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Udanin, zajmując powierzchnię 703,68 km².

  Położenie powiatu na terenie Doliny Odry, Wysoczyzny Średzkiej i Równiny Kostomłotów wpływa na jego krajobrazową różnorodność. Atrakcję przyrodniczą stanowi głównie rezerwat przyrody "Zabór".

  Wśród zabytków powiatu wyróżnia się: pałace (np.gotycko-renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach), kościoły (Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ciechowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Środzie Śląskiej, Kościół pw. Św. Jerzego w Bukówku), parki, a także Gotycki Ratusz w Środzie Śląskiej, resztki fortyfikacji miejskich (mury obronne) otaczające Środę Śląską wzniesione w XIV w oraz odkryty w 1985 roku Skarb Średzki.
   
  Największe spółki funkcjonujące na terenie powiatu to: Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o. o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o. oraz Gotec Polska Spółka z o.o. W ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa także Podstrefa Ekonomiczna „Środa Śląska - Komorniki”.

  Obrzeżami Środy Śląskiej przebiega droga krajowa nr 94.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola