Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia, Udanin
Belka
Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018   imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Jacek Pałkiewicz. Człowiek, który się nie układa

Data dodania: 2018-08-17
Jacek Pałkiewicz, podróżnik, odkrywca, pisarz, człowiek, o którym prościej jest powiedzieć, gdzie nie był niż gdzie był. W niedzielę odwiedzi Gryfó... więcej »
 
 

Matura poprawki. Ponad 4200 uczniów z Dolnego...

Data dodania: 2018-08-17
Matura poprawki. 21 sierpnia (wtorek) ruszą egzaminy poprawkowe. O godz. 9 uczniowie będą zdawać egzaminy pisemne. Ustne odbędą się 21 i 22 sierpnia. Na Dolnym Śląsku ... więcej »
 
 

Grzegorz Wlaźlak z zespołu Bethel: Zmieniły nas...

Data dodania: 2018-08-17
"Jesteśmy jak rodzina" - mówi Grzegorz Wlazi Wlaźlak, wokalista Bethel o zespole. Wrocławska grupa Bethel istnieje od 2006 roku, a więc już ponad dziesięć lat. Gdy zacz... więcej »
 
 

Zaproszenie na III Dolnośląski Festiwal Ognia...

Data dodania: 2018-08-17
W dniach 1-2 września na stadionie w wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra odbędzie się Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. To jedyne takie wydarzenie organizowane na terenie nasze... więcej »
 
 

17 sierpnia 1987r. w berlińskim więzieniu 93-letni...

Data dodania: 2018-08-17
17 sierpnia jest 229. dniem w kalendarzu gregoriańskim. Dziś obchodzona jest rocznica śmierci Joséa de San Martína - argentyńskiego generała powstania południowych naro... więcej »
 
 

Te choroby mogą zepsuć nam urlop. Jak dbać o...

Data dodania: 2018-08-17
Pobyt na wczasach mogą nam zepsuć nagłe dolegliwości, a wizyta u lekarza za granicą będzie nas prawdopodobnie sporo kosztować. Jakie choroby najczęściej dokuczają... więcej »
 
 

Jazz we Wrocławiu to świetny sposób na wieczór w...

Data dodania: 2018-08-16
Jazz we Wrocławiu rozbrzmiewa w całym mieście. Przede wszystkim w weekendy. więcej »
 
 

Minister kultury i dziedzictwa narodowego otoczy...

Data dodania: 2018-08-16
Muzeum Gross-Rosen utworzone na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego, nie miało dotychczas wsparcia państwa jak np. muzea na Majdanku, czy w Oświęcimiu. Niebawem się to... więcej »
 
 

Masz na zbyciu dwa miliony? Kup... zabytkowy pałac....

Data dodania: 2018-08-16
Są piękne, tajemnicze i zaniedbane. Szukają też właściciela, który tchnąłby w nie nowe życie. Dolnośląskie pałace. Zobacz te, które na swo... więcej »
 
 

Szok! Rozebrał się do naga na Jasnej Górze przed...

Data dodania: 2018-08-16
Zbezcześcił obraz Matki Bożej na Jasnej Górze. Mężczyzna najpierw udawał kobietę, a później rozebrał się do naga przed Cudownym Obrazem Matki Boskie... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 191
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat średzki – powiat w środkowej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Środzie Śląskiej. W skład powiatu wchodzą gminy: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Udanin, zajmując powierzchnię 703,68 km².

  Położenie powiatu na terenie Doliny Odry, Wysoczyzny Średzkiej i Równiny Kostomłotów wpływa na jego krajobrazową różnorodność. Atrakcję przyrodniczą stanowi głównie rezerwat przyrody "Zabór".

  Wśród zabytków powiatu wyróżnia się: pałace (np.gotycko-renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach), kościoły (Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ciechowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Środzie Śląskiej, Kościół pw. Św. Jerzego w Bukówku), parki, a także Gotycki Ratusz w Środzie Śląskiej, resztki fortyfikacji miejskich (mury obronne) otaczające Środę Śląską wzniesione w XIV w oraz odkryty w 1985 roku Skarb Średzki.
   
  Największe spółki funkcjonujące na terenie powiatu to: Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o. o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o. oraz Gotec Polska Spółka z o.o. W ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa także Podstrefa Ekonomiczna „Środa Śląska - Komorniki”.

  Obrzeżami Środy Śląskiej przebiega droga krajowa nr 94.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola