Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zakład produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej zwycięzcą okręgowego konkursu PIP „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej

Data publikacji: 2017-02-12, Data modyfikacji: 2017-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakład produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej zwycięzcą okręgowego konkursu PIP „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej
  • I nagroda dla zakładu produkcji katalizatorów samochodowych firmy BASF w Środzie Śląskiej w konkursie „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej"
  • Dobre praktyki firmy w obszarze bezpieczeństwa pracy docenione przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu
  • Zakład katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej otrzymuje wyróżnienie już po raz drugi. W 2015 roku firma zajęła II miejsce w tej samej kategorii

Firma BASF Polska została zwycięzcą konkursu „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej 2016", organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy we Wrocławiu. I nagrodę w kategorii firm zatrudniających powyżej 250 osób otrzymał zakład produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej. To kolejne wyróżnienie w tej kategorii. W ubiegłym roku zakład uplasował się na II pozycji.

„Nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że zarządzając procesami produkcyjnymi, firma BASF Polska właściwie uszeregowała priorytety. Najwyższym priorytetem jest zapewnienie Pracownikom bezpiecznego środowiska pracy. Bez tego nie możemy mówić o efektywności jakichkolwiek działań. Wyróżnienie pokazuje, że takie podejście przynosi wymierne rezultaty"- powiedział Andrzej Bucholc, zastępca dyrektora zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej.

Celem konkursu „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej" jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników oraz przestrzeganie przepisów prawa pracy. Konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o systematyczną poprawę stanu bhp. W rywalizacji mogą wziąć udział wyłącznie pracodawcy, którzy uzyskali pozytywną ocenę warunków pracy. Wśród kryteriów konkursowych rozważane są przede wszystkim:
- przestrzeganie przepisów prawa pracy
- przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy,
- rozwiązania systemowe dot. zarządzania BHP,
- dodatkowe elementy ochrony pracy, mi.in. popularyzacja wiedzy o ochronie pracy oraz działania na rzecz rozwoju kultury bezpieczeństwa pracy.

„Kryteria rozpatrywane w konkursie są ważne dla każdej firmy, ale priorytetowe w procesach, w które zaangażowane są setki osób. Kiedy w 2014 oku otwieraliśmy zakład produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej - firma wyznaczyła sobie jako podstawowy kierunek bezpieczeństwo traktowane jako wspólny cel. W tym podejściu nie opiera się ono na obowiązku, ale na przeświadczeniu, że każdego dnia, każdy z nas ma szansę dołożyć własną cegiełkę do budowania bezpiecznej przestrzeni. Przyznana nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że warto iśćw tym kierunku" - stwierdził Andrzej Bucholc.

Fabryka w Środzie Śląskiej jest najbardziej nowoczesnym zakładem produkcji katalizatorów BASF i jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu zakładów na całym świecie. Produkowane tam katalizatory spełniają surowe normy emisji spalin, w tym obowiązującą od 2014 r. normę Euro 6/VI. Produkty BASF stosowane są przez producentów samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, jak również samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym. Zmniejszają one emisję szkodliwych gazów do 90%, dzięki czemu pojazdy wywierają mniejszy wpływ na środowisko. We wrześniu 2015 roku produkcja katalizatorów przekroczyła pierwszy milion sztuk. Dzisiaj zakład zatrudnia ponad 450 osób, a katalizatory są dostarczane producentom aut w całej Europie.

BASF Polska stara się przybliżać najlepsze praktyki działań w obszarze bezpieczeństwa produkcji poprzez kampanie wewnętrzne kierowane do pracowników, m.in. takie jak „Świeć Przykładem", której celem jest wykształcenie wśród Pracowników postawy „chcę być bezpieczny", traktującej bezpieczeństwo jako wspólny cel wszystkich zatrudnionych. Firma prezentuje swoje działania w tym obszarze także w ramach wydarzeń dedykowanych społeczności lokalnej na terenie Środy Śląskiej i regionu Dolnego Śląska. W kwietniu 2016 roku, podczas Dnia Otwartego zakładu produkcji katalizatorów blisko 100 mieszkańców Powiatu Średzkiego zwiedziło obszar produkcyjny oraz część logistyczną zakładu.
W 2017 roku planowana jest kolejna edycja wydarzenia.

O Dziale Katalizatorów w BASF
Dział Katalizatorów w BASF jest światowym liderem w dziedzinie katalizatorów ekologicznych i procesowych. Oferuje on znakomite ekspertyzy przy rozwijaniu technologii ochrony powietrza, produkcji paliw oraz efektywnej produkcji licznych chemikaliów, tworzyw sztucznych i innych wyrobów łącznie z materiałami do akumulatorów. Dzięki naszej wiodącej w branży platformie badań i rozwoju, naszemu pełnemu pasji dążeniu do innowacji oraz naszej szerokiej wiedzy o metalach szlachetnych i nieszlachetnych pion przedsiębiorstwa Catalysts w BASF projektuje własne, oryginalne katalizatory i sorbenty, które pomagają naszym klientom w osiąganiu jeszcze większych sukcesów.

BASF, Autor zdjęć: BASF
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat średzki – powiat w środkowej części województwa dolnośląskiego z siedzibą w Środzie Śląskiej. W skład powiatu wchodzą gminy: Środa Śląska, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Udanin, zajmując powierzchnię 703,68 km².

    Położenie powiatu na terenie Doliny Odry, Wysoczyzny Średzkiej i Równiny Kostomłotów wpływa na jego krajobrazową różnorodność. Atrakcję przyrodniczą stanowi głównie rezerwat przyrody "Zabór".

    Wśród zabytków powiatu wyróżnia się: pałace (np.gotycko-renesansowy zamek na wodzie w Wojnowicach), kościoły (Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ciechowie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Środzie Śląskiej, Kościół pw. Św. Jerzego w Bukówku), parki, a także Gotycki Ratusz w Środzie Śląskiej, resztki fortyfikacji miejskich (mury obronne) otaczające Środę Śląską wzniesione w XIV w oraz odkryty w 1985 roku Skarb Średzki.
     
    Największe spółki funkcjonujące na terenie powiatu to: Röben Ceramika Budowlana Spółka z o.o., Armacell Poland Spółka z o. o., Vibracoustic Polska Spółka z o.o. oraz Gotec Polska Spółka z o.o. W ramach Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działa także Podstrefa Ekonomiczna „Środa Śląska - Komorniki”.

    Obrzeżami Środy Śląskiej przebiega droga krajowa nr 94.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola